21 praktiškas patarimas, kaip sėkmingai suktis virtuvėje

Norime to ar nenorime, patinka mums tai ar nepatinka – gaminti tenka bene kiekvienam iš mūsų. Vieni maisto ruošimo procesu žavisi ir jį dievina, o kiti visą tai vertina tik kaip būtinybę ir savotišką darbą. Tačiau maisto ruošimas tikrai neturėtų tapti labai sudėtingu, varginančiu ir nemaloniu procesu. Todėl pateikiame jums keletą patarimų, kurių dėka jūsų pasitelkiami receptai pavirs į labai gardžius patiekalus.

 1. „Darbo“ vietos paruošimas. Prieš pradėdami gaminti bet kurį pasirinktą patiekalą, pasirūpinkite savo „darbo“ vieta, paruošdami švarius maisto gaminimui skirtus įrankius, indus, keptuves ir puodus. Ir būtinai įsitikinkite, kad šiukšliadėžė yra pasiekiama ranka.
 2. Kiaušinių gamyba. Jei ruošiatės gaminti patiekalą, kurio vienas iš ingredientų yra kiaušiniai, prieš tai juos švariai nušveiskite ir nuplaukite. Tam galite naudoti valgomąją sodą ir vandenį.
 3. Pomidorus nulupkite be jokių sunkumų! Viršutinėje pomidoro dalyje peiliu padarykite X formos rėžius, o tuomet pomidorą įmerkite į karšto vandens indą, kuriame jį palaikytumėte apytiksliai 15-30 sekundžių. Palaukite, kol pomidoras atvės. Tuomet beliks jį lengvai nulupti.
 4. Virtuvėje jums turėtų būti patogu. Norėdami tai užtikrinti, turėtumėte dėvėti jums patogius drabužius ir prijuostę. Tai užtikrins viso patiekalo gamybos proceso metu jaučiamą komfortą ir apsaugos nuo drabužių išsitepimo.
 5. Investuokite į virtuvines svarstykles. Virtuvinės svarstyklės yra ne tik priemonė, kurios pagalba mes galime labai tiksliai nustatyti naudojamų maisto produktų proporcijas, tačiau taip pat jų pagalba galime gerokai supaprastinti visą patiekalo gamybos procesą.
 6. Receptai. Visuomet prieš pradėdami gaminti patiekalą, bent du kartus perskaitykite pasirinktą receptą. Išvengsite situacijų, kai jau pradėję gaminti pastebite frazes „marinuoti per naktį“, „palaikyti valandą“ ir pan.
 7. Turėkite firminį receptą. Įsiminkite patikusius, lengvai paruošiamus receptus, kuriuos galite pagaminti net užsimerkus. Lazanija, obuolių pyragas, tinginys, ypatingas ledų kokteilis ar burnoje tirpstantys sausainiai tikrai patiks ne tik namiškiams, bet ir svečiams. Turint firminius receptus, neskauda galva, jei užsuka netikėti svečiai.
 8. Švaros palaikymas. Ruošdami maistą, lygiagrečiai valykite naudojamus virtuvės paviršius ir plaukite panaudotus įrankius bei indus. Taip užtikrinsite nepriekaištingą švarą, o baigus gaminti, jūsų kriauklėje nebus daugybės neplautų indų.
 9. Pienas. Jei jūsų recepte yra nurodyta naudoti pasukas, galite naudoti įprastinį pieną su citrinų sultimis.
 10. Sviestas. Jei kepimui vietoje aliejaus naudojate sviestą, siekdami išvengti paruduojančio sviesto, galite į keptuvę įlašinti šiek tiek citrinų sulčių.
 11. Pasitelkite druską. Manėte, kad druska – tai baltoji mirtis? Tačiau, jei jūs norite pagaminti nuostabaus gardumo patiekalus, neturėtumėte jos vengti. Druska padeda iš mūsų gaminamo maisto „išgauti“ tikrąjį skonį. Taigi, kepkite su košerine druska (elementaria valgomąja akmens druska, kurioje nėra jokių priemaišų), o pagardinkite patiekalą su jūros druska.
 12. Nepavyksta atrasti askaloninių česnakų? Tai ne bėda – pakeiskite juos svogūnų ir tradicinių česnakų deriniu.
 13. Česnakas. Jei gaminate patiekalą naudodami česnaką, pabaigus jį pjaustyti, patrinkite savo pirštus į nerūdijantį plieną (pvz., į virtuvinės kriauklės sieneles). Tai padės atsikratyti česnako kvapo.
 14. Orkaitės gali meluoti. Net jei naudojate labai modernią orkaitę, tai ne visuomet užtikrina labai tikslią temperatūrą orkaitės viduje. Todėl norėdami žinoti tikslią orkaitės temperatūrą, kurios reikia jūsų gaminamam patiekalui, pasitelkite papildomą termometrą.
 15. Ignoruokite kepimo laiką. Tikrinkite gaminamus patiekalus pasitelkdami savo natūralius pojūčius (kvapą, skonį, prisilietimą), tokiu būdu suprasdami, kada patiekalas yra paruoštas.
 16. Šefo peilis. Pats universaliausias ir svarbiausias įrankis virtuvėje yra šefo peilis, todėl norint palengvinti maisto ruošimą, būtina investuoti į kokybišką ir patikimą šefo peilį.
 17. Kiaušiniai. Išmokite visus įmanomus kiaušinio gaminimo būdus – ir patikėkite, jų yra galybė!
 18. Kiaušiniai be lukštų. Kai verdate kiaušinius be lukštų, į vandenį įpilkite arbatinį šaukštelį vyno acto. Tai apsaugos trynį nuo išsileidimo.
 19. Kietai virti kiaušiniai. Jei norite puikiai kietai išvirtų kiaušinių, kai užvirs vanduo – išjunkite ugnį. Kiaušinius karštame vandenyje laikykite dar 12 minučių, o tuomet juos perdėkite į šaltą vandenį.
 20. Puikiai iškeptas kiaušinis. Mėgstate keptus kiaušinius, tačiau jums niekaip nepavyksta juos tinkamai paruošti? Laimei, tai yra paprasčiau nei paprasta! Tiesiog įmuškite kiaušinius į įkaitintą keptuvę, ją uždenkite dangčiu ir leiskite jiems kepti garuose. Tokiu atveju jums jų nė nereikės vartyti.
 21. Prieskoniai. Kaskart prieš savo gaminamus patiekalus barstydami prieskoniais, juos paragaukite. Tai užtikrins, kad niekuomet nepersūdysite ir nepaversite patiekalo pernelyg aštriu.

Parengta pagal Worldrecipes.eu informaciją.

Add a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *