Kam patraukliausi dėvėti drabužiai ir kaip kinta jų kainos?

 

Dėvėti drabužiai Lietuvoje visuomet buvo paklausti prekė. Tačiau pastebima, kad dėvėtų drabužių parduotuvėse kainos po truputį kyla, todėl nusipirkti drabužių pagal skelbimą yra kur kas pigiau. Ir to priežastis galima puikiai suprasti: parduotuvės turi įsigyti drabužių, juos išrūšiuoti, dezinfekuoti, samdyti pardavėjas, išlaikyti parduotuves ir t. t. Pigūs drabužiai specialiose dėvėtų drabužių parduotuvėse tampa nebe pigūs, o kainos kartais netgi prilygsta naujų drabužių kainoms. Tačiau ir dėvėti drabužiai dažnai pasižymi tobula kokybe, lyginant su naujais, bet pigių gamintojų.

Rinkos analitikai pastebi, kad dėvėtų drabužių skelbimai patraukliausi tarp jaunimo ir tarp mamų, ieškančių aprangos mažyliams. Mamos itin noriai perka dėvėtus vaikiškus drabužius, dažnai net dideliais kiekiais. Pavyzdžiui, vos už 15–20 eurų sumą mažylį galima aprengti nuo galvos iki kojų ir nupirkti visą maišą geros būklės avalynės ir drabužių, kuriais mažylis puošis visus metus.

Jaunimas irgi turi daugiau laiko, tad mielai peržiūri skelbimus ir perka 5–10 eurų kainuojančius džinsus ar megztukus. Tokių skelbimų galima rasti portale Skelbimucentras.com. Čia galima įsigyti pigesnių drabužių, bet tenka pastebėti, kad specialiuose portaluose, kur pardavinėjami tik drabužiai, jie vis labiau brangsta ir kainos ima susilyginti su naujų drabužių kainomis.

Skirtumai tarp miesto ir kaimo pirkėjų

Dėvėtų drabužių įkainiai labai skiriasi didmiesčiuose ir kaimuose. Pavyzdžiui, kaimų aikštėse esančiuose turgeliuose vis dar galima įsigyti visai neblogos būklės drabužių, kainuojančių nuo 50 ct iki 1 euro. Tuo tarpu visai paprastų analogiškų drabužių kainos dėvėtų rūbų parduotuvėse didmiesčiuose prasideda nuo 2–3 eurų. Mažų miestelių pirkėjai yra kuklesni ir mažiau vaikosi garsių prekių ženklų, jiems svarbiau ne aukšta kokybė, bet patraukli kaina, todėl firminius kokybiškus drabužius perka vos apie 10 proc. visų pirkėjų.

Tuo tarpu Vilniuje brangius „brandinius“ dėvėtus drabužius mielai perka 4 iš 10 dėvėtų drabužių parduotuvių lankytojų.  Visgi 60 proc. sostinės gyventojų pirmenybę teikia labai pigiems dėvėtiems drabužiams, kartais netgi ryžtasi pirkti urmu pagal skelbimus. Taigi natūralu, kad drabužių skelbimai ir toliau domins tam tikrą pirkėjų segmentą.

Add a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *